Ahuzar İsminin Anlamı

Ahuzar İsminin Anlamı Nedir?

Aslında bakıldığında günümüzde isimlerin ne anlamları taşıdığı ve isim analizleri gibi konular her zaman merak konusu olmuştur. Buna bağlı olarak söz konusu bu isim konularına merak edenlerin büyük çoğunluğunun ise yeni annebaba olacak bireylerin olduğu karşımıza çıkmaktadır. Anne – baba adaylarının isimler konusunda olan bu merakının ise çocuklarına verecekleri isimlerin en değerli anlamı taşımasını istemelerinden kaynaklandığı düşünülmektedir. Buna bağlı olarak sizler de Ahuzar isminin anlamı nedir, diye merak ediyorsanız, bu yazımızda sizler için Ahuzar isminin tüm detaylarına yer vermeye çalıştık.

İlk olarak değinmemiz gereken Ahuzar’ın içli içli ağlayan kimse ya da gözden gelen yaş anlamına geldiğini belirtmemiz gerekmektedir. Bunun yanı sıra söz konusu bu ismin genellikle birçok türküde yer aldığı belirtilmektir. Buna bağlı olarak eski zaman türkülerini yazan ya da seslendiren bireylerin bu kelimeye sıklıkla yer verdiği bilinmektedir.

Bunun yanı sıra söz konusu Ahuzar isminin genellikle kız çocuklarına verildiği ve Arapça kökenli olduğu da karşımıza çıkmaktadır. İsimlerin Kuran’ı Kerim’de geçip geçmediği de bir diğer merak edilen konulardan birisidir ve buna bağlı olarak Ahuzar isminin Kuran’ı Kerim’de geçmediği bilinmektedir. Ahuzar’ın TDK’deki anlamına bakıldığında ise; ah ya da iç çekmek olduğu karşımıza çıkmaktadır.

Ülkemizde Ahuzar ismine 39 bireyde rastlanılmaktadır. Bunun yanı sıra Ahuzar’ın en sık kullanılan 7747. isim olduğu, kız isimleri arasında da 3241. sırada olduğu karşımıza çıkmaktadır. Son kayıtlara göre ise bu ismi kullananların sayısının bir yıl içerisinde 1 kişi arttığı belirtilmektedir.

İsim analizlerine göre Ahuzar isminin analizi şu şekildedir; sağlam iradeli, pozitif, destekçi, detaylarda kaybolmayan, işe odaklı, fikrini savunan ve arkasında duran, cesaretli ve maceracı oldukları söylenmektedir.

Olumlu yönleri; yeniliklerden hoşlanan, hoşgörülü, çekingen olmayan, eli açık, fikirlerinde kararlı, ifade yeteneği güçlü, cesaretli, yeniliklerden korkmayan, bir grubu temsil etmeyi seven, yaşadığı zorlukları kulağına küpe eden.

Olumsuz yönleri; bazı durumlarda dengesizlik yaşayabilen, her zaman olumlu düşünemeyen, alıngan, kurallara uymakta zorlanabilen.

Fiziksel özellikleri; boyu uzun ve zayıf, dar olmayan omuzlar ve alın, belirgin yüz şekli, ince ve cılız olmayan saçlar, küçük sayılmayan gözler, dudak yapısı şekilli ve ince.

İsimlerde merak edilen bir diğer konu da kişilik analizidir. Buna göre Ahuzar isminin kişilik analizi ise; etrafına karşı her zaman yardımsever ve zor durumda olan bireylere iş kolaylaştırıcı bir yapıda olan, iş odaklı, sosyal çevresi oldukça geniş olan, sanat ve estetik yönü kuvvetli, yetenekli, rahat olmaktan hoşlanan bireylerdir.

İsimlerin kişilik analizinin yanı sıra harf analizi de araştırılmaktadır. Buna göre Ahuzar isminin harf analizi ise; A; çekingen olmayan ve enerji dolu, H; durgun bir hal takınabilen, U; bereker simgesi, Z; araştırmayı seven, yeni şeyler öğrenmekten zevk duyan, A; çekingen olmayan, enerji dolu, R; temkinli davranan.

Tüm bunların yanı sıra bir diğer merak edilen konu ise benzer isimlerdir. Ahuzar ismine benzer isimler ise; Ahuzer, Ahu, Bergüzar, Şahizar, Ahuela.

İsimler tüm detayları ile incelenip değerlendirilmektedir. Buna göre Ahuzar ismi caiz mi diye bakıldığında herhangi bir sakıncası olduğu belirtilmemektedir.

Bunun yanı sıra isimlere nereler de ve ne sıklıkla karşılaştığı da araştırılmaktadır. Buna göre bakıldığında Ahuzar ismine sahip olan ünlülerin olmadığı fakat söz konusu ismin 2005 yılında ATV ekranlarında sunulan “Aşka Sürgün” televizyon dizisi içerisinde oyuncu Serap Aksoy tarafından canlandırılan Ahuzar Azizoğlu karakterinde kullanıldığı karşımıza çıkmaktadır.

ahuzar-isminin-anlami-31706
Ahuzar İsminin Anlamı

Ahuzar isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – İç çekerek ağlayan.
  • 2 – Gözyaşı.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Ahuzar ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Ahuzar ismini kullanan 39 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Ahuzar ismini kullanan 5 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Ahuzar ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Ahuzar ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.

Ahuzar isminin Türkiye sıralaması

Ahuzar en çok kullanılan 7747. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 3241. isimdir.

Ahuzar ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1 kişi artmıştır.

Ahuzar isminin Harf Analizi

Kişiye Ahuzar ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Ahuzar İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Ahuzar ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Ahuzar isminin anlamını gözden geçirin!

Ahuzar İsminin Numerolojisi

Ahuzar isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
H: on
U: yirmi beş
Z: yirmi dokuz
A: bir
R: yirmi bir
TOPLAM: 87

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap