Ahmet Apa Seviye 1 Diyet Menüsü İle 15 Kilo Verin

Diyet Menüleri listesine bir yenisi daha eklendi. 15 kilo verdiren, efsanevi Ahmet Apa diyet listesi ile fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu vereceğimiz liste ilk seviye için olacak. Kademeli olarak gidilecek ve dokuz seviye sonra tamamlanacak. Zayıflamak önemlidir ama önemli olan sağlıklı şekilde kilo vermektir. Fazla kaçamak yapmadan diyet listesine uyanların 15 kiloya kadar verdiği görülmüştür. Bu diyette dikkat edilmesi gerekenler var, kesinlikle yememeniz gereken ve yemenizde sakınca olmayan besinler bulunuyor. Diyetin ilk seviyesi hakkında araştırmalarımızı yaptık ve sizlere örnek diyet listesini hazırladık.

Ahmet Apa Seviye 1 Örnek Diyet Menü Listesi

İlk seviye için dikkat etmeniz gereken, her öğünden 30 dakika önce mutlaka bir bardak ılık su tüketmelisiniz. Genelde bitki çayları ya da kahve gibi ürünler kahvaltıdan önce içilir ama çay dahil bu gibi içecekleri yemekten 2 saat sonra içmek daha yararlıdır. Ahmet Apa diyetinde şu nokta önemlidir: Birçok kaynak yemekle beraber su içip şişeceğinizi, çabuk doyacağınızı söyler ama seviye birde yemek yerken içecek yasaktır. Örnek diyet menü listesi aşağıdaki gibidir.

Sabah Menüsü

Sabah ne zaman uyanıyorsunuz, çalışıyor musunuz duruma göre değişir ama saat 10 gibi şekersiz Türk kahvesi ile güne başlıyoruz.

Öğle Menüsü

Aradan 2 – 2,30 saat geçtikten sonra kahvaltıya geçilir. Abartmamak kaydıyla; çok yağlı olmayan peynir, birkaç tane zeytin, mevsimine uygun salata, yaz aylarındaysanız domates yiyebilirsiniz. Fındık – badem – ceviz gibi kuruyemişlerden azar azar yiyin. Kan grubunuz için sakıncası yoksa az miktarda sucuk da yenebilir.

Akşam Menüsü

Öğlen yemeğinden ortalama 6 saat sonra akşam yemeğine geçeceğiz. İçerisinde un olmayan bir kas çorba için. Sebze yemeği, mevsim salatası ve bulgur abartmadan da yenebilir.

Saat 8 olduysa artık boğazımızdan bir lokma daha yemek geçmeyecek. Eğer Ahmet Apa 1.seviye diyet listesini kırk gün yaparsanız etkisini göreceksiniz. Bu saatler herkese uygun olmayabilir. Çalışanlar esneklik yaparak yemek yeme aralıklarına dikkat edip program hazırlayabilir.

Ahmet Apa 1. Seviye Diyette Yasak Olan Yiyecekler

Birçok diyette olduğu gibi Ahmet Apa’da da bazı besinlerin tüketilmesi yasaklanmıştır. Diyeti tam olarak uygulayacaksanız bunları tüketmeyin.

Şeker yasak, bunun içinde doğal olsa da pekmez ve bal da dahildir.

Unlu besinler tüketilmemeli

Kestane ve mısır yenmemeli

Balkabağı lezzetli olsa da ara vereceğiz

Nar ekşisi yararlı ama bu diyette yasak

Yağda kızaran gıdalar kesinlikle yasak

Bazı diyetlerde sık kullanılan yulaf yenmeyecek

Asitli yiyecekler, doğal da olsa meyve suları, süt, ayran, kefir de içilmeyecek.

Ahmet Apa İlk Seviye Yasak Olmayan Yenebilecek Besinlerin Listesi

Şeker içermediği sürece çay, kahve içilebilir

Olgunlaşmış avokado yenebilir   

Mevsimine uygun meyveler ve sebzeler abartmamak kaydıyla tüketilir

Mide sorununuz yoksa limon yiyebilirsiniz.

Havucu mevsiminde günde bir kere yiyebilirsiniz.  

Sade soda içmekte de sakınca yoktur.

1 Yorum

Emine Çakal  -  Eylül 1, 2023 / 8:11 am

Ben de A gurubu defalarca diyet denedim ekmek yemediğim zaman ciddi bir kabızlık yaşıyorum bu diyet şeklini bana önerdi tlegramdan bir gurup üyesi yardımcı olursanız sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap