Agile İsminin Anlamı

Agile İsminin Anlamı

Hayatta varoluşumuzla birlikte, çoğu zaman aile üyelerimiz tarafından verilen ve kişinin kendi talebi olmadığı sürece değişmediği, isimler konusu oldukça ilgi gören bir konu haline gelmiştir. Öyle ki kişiler kendilerini keşfetme sürecinde dahi sahip oldukları isimleri ve onların hayatına olası etkilerini araştırmaktadır. Biz de bu yazımızda çok bilindik olmayan Agile isminin anlamını ele alacağız.

Agile isminin anlamı akıllı, zeki, anlayan anlamlarına gelmektedir. Kız isimli kullanılan Agile isminin kökeni ise Farsçadan gelmektedir. Araştırmalar sonucunda elde edilen verilere göre, çok bilinir olmayan bu isme sahip ülkemizde sadece bir kişi olduğu sonucuna ulaşılmıştır. Bu bağlamda da en çok kullanılan isimler arasında 13160.sıradadır. Agile ismi Kuran’da geçer mi diye araştırdığımızda bu ismin kullanılmadığını görüyoruz. Agile ismi caiz midir diye araştırdığımızda ise bu ismin İslam dinince kullanımında bir sorun olmadığı sonucuna ulaşıyoruz.

Agile isminin kişilik analizine göre bu isme sahip kişilerin ince fikirli, romantik, zarif, dost canlısı kişiler olduğu görülür, Güzel konuşma yeteneğine sahip bu kişilerin maddiyattan öte maneviyata değer verdiği görülür. Arkadaş canlısı olmasının beraberinde yalnızlığı seven bu isimli kişilerin hayal gücünün ve inancının da yüksek, yaratıcı karakterler olduğu görülür. Olumsuz özelliklerine örnek verecek olursak sabit fikirli, duygusal olmayan ve beklenemedik kararlar alabilen kişiler olduğunuz söyleyebiliriz. Fiziksel açıdan ise geniş omuzlu, kalın dudaklı, koyu renkli gözlü, belirgin yüz hatlarına sahip kişiler olduğunu söylenir. Tabii ki bu saydığımız durumla genel tabirlerdir, dolayısıyla kesinlik içermez.

Agile isminin harf analizine bakacak olursak; A:Atılgan, enerjik, G:İnatçı, gergin, İ:Hassas, L: Sanatsal yeteneğe sahip, E:Mücadeleci kişilikte kişiler olduğu görülür. Pek popüler olmayan Agile ismine benzer isimlere örnek verecek olursak; Adile,Cemile, Agil, Abide, Aybige gibi isimleri sıralayabiliriz. Agile ismine sahip ünlüler var mı diye bakacak olursak da tahmin edildiği üzere bu isme sahip ünlüye rastlayamadık. Türkiye’de bu isme sahip tek kişinin ünlü olması da biraz trajikomik olurdu doğrusu.

Genel anlamda tutkulu, merhametli, hümanist, cömert, geniş görüşlü ve romantik kişiler Agile isimli kişilerin alıngan ve çabuk sinirlenebilen kişiler olduğu görülmektedir. İsimlerin veya harflerin anlamlarına göre kişileri tanımaya veya tanıtmaya çalışmak yanlış bir yöntemdir. Bu gibi araştırmalar kişilere kesinlik vaat etmez. Öyle olsaydı aynı ismi kullanan her kişinin karakteri de aynı olacaktı. Böyle kesin bir yargı olmuş olsaydı da en mükemmel özellikteki isimler sadece tercih edilecekti. Evet, isimlerin yaşantımıza olumlu veya olumsuz anlamda etkileri elbette vardır. Ancak bu tarz teorilere bağnazca inanmak akıl dışı olacaktır.

Bizlerde bu yazımızda pek kullanılmayan, duyulduğunda da merak uyandıran Agile isminin anlamını genel anlamları ile araştırmaya aldık. Bu anlamlar alanında uzman kişilerin araştırmaları doğrultusunda ortaya çıkardığı genel yargılardır. İsimlerin iş hayatımıza, ikili ilişkilerimize, sağlığımıza direkt olarak ekili olduğu ve harflerin oluşturduğu seslerin dolayısıyla enerjilerin hayatımıza direkt etkisi olduğu düşüncesi bu kişilerin düşünceleri arasındadır.

Günümüzde duymaya alışık olmadığımız tarzdan bir isim olması açısından, ilk duyan kişiler tarafından da merak uyandırdığını söyleyebileceğimiz Agile isminin ne anlama geldiğini merak ediyorsanız umarız ki bu yazı sizi tatmin etmiştir. Kaderin her aşamasını isimlerimize yormamakla birlikte isimlerin hayatımıza etkisi olduğu da yadsınamaz. Hiçbir yargıya körü körüne bağlanmanın ve sorgulamamanın doğru olmadığını hatırlatmakla beraber siz değerli okuyucularımız için merak edilen isimleri ve anlamlarını incelemeye devam edeceğiz. Umuyoruz ki Agile isminin anlamını ele aldığımız bu yazımızda ilginizi çekmiştir.

agile-isminin-anlami-948
Agile İsminin Anlamı

Agile isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Akıllı, Zeki, Anlayan.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Agile ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Agile ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Agile ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Agile ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Agile ismini kullanan bulunmamaktadır.

Agile isminin Türkiye sıralaması

Agile en çok kullanılan 13160. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 4760. isimdir.

Agile isminin Harf Analizi

Kişiye Agile ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Agile İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Agile ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Agile isminin anlamını gözden geçirin!

Agile İsminin Numerolojisi

Agile isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
G: sekiz
İ: on iki
L: on beş
E: altı
TOPLAM: 42

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap