Afak İsminin Anlamı

Afak İsmi

Afak İsminin Anlamı Yeni çocuk sahibi olacak ailelerin en merak ettikleri konulardan biri de isimlerin anlamlarıdır. Bebeğin cinsiyeti belli olduktan sonra kız ve erkek isimlerinin anlamları ayrı olarak araştırılmaya başlanır. Afak isminin anlamı nedir? Afak isminin hangi manalara geldiğini inceleyebiliriz…

Afak isminin genel Türkçe lügatında 3 farklı anlamı bulunmaktadır. Bunlardan ilki, yer ile göğün birleşmiş olduğu yer, ikincisi, her taraf, etraf, çevre üçüncüsü ise, insanın kendi nefsi dışındaki gözle görülen bütün varlık âlemi ve karşıtıdır. Afak TDK’deki anlamı ufuklardır. Afak ismi kadınlar için kullanılan isimler arasında yer almaktadır. Bu ismin kökeni Arapçadan gelmektedir.

Afak ismi caiz mi sorusu merak edilen diğer sorular arasındadır. Afak ismi Kuran’da Fussilet Suresi 53.ayette geçmektedir. Bundan dolayı kişilere Afak isminin konulmasında bir yasak bulunmamaktadır.

Yapılan araştırmalara göre Afak ismini Türkiye genelinde kullanan 18 kişi bulunmaktadır. Afak ismini İstanbul’da 8 ve Ankara’da 1 kişi kullanmaktadır. Türkiye’de Afak ismi en çok kullanılan isimler arasında 9067.sırada yer alır. En çok kullanılan kız isimleri arasında ise, 3750.sırada yer alır.

Afak isminin analizi yapılacak olursa; çevresindeki kişileri amaçları için motive eden kişilerdir. Afak isimli kişiler detaylara takılmayı sevmeyen, bencil ve inatçı kişilikleri vardır. Bu özellikleri kader sayılarının 1 olmalarından kaynaklanmaktadır. Kader sayısı 1 olan kişiler, baskın karakterli, liderlik vasıflı olan kişilerdir. Bu kişilerin kendilerine güveni yüksek ve cesur kişilerdir. Aynı zamanda özel ilişkilerinde karşısındaki kişilere oldukça sahiplenici ve tutkuyla yaklaşan kişilerdir.

Afak isimli kişilerin olumlu yönleri; kararlı, risk almaktan ve rekabet etmekten çekinmeyen kişilerdir. Özgüvenleri yüksek, cesaretli, düşüncelerini özgürce ifade eden, girişimci, liderlik etmeyi seven, amacına yönelik davranan ve hareketli kişilerdir. Afak ismine sahip olan kişiler aynı zamanda çabuk öğrenen, yeniliklere açık, atılgan, dışa dönük ve cömert kişilerdir.

Afak isimli kişilerin olumsuz yönleri; kişilerden çabuk etkilenen, karamsar, düzenli ve disiplinli olmakta zorlanan ve fikirleri kolay değişen kişilerdir.

Afak isimli kişilerin fiziksel özellikleri: Atletik vücut yapısı, uzun kafa yapısı, geniş omuzlu, kısa boyunlu, iri gözleri, dudak yapısı ince, geniş alnı, çukurlu çene yapısı, gür ve sık saçları kişilerdir.

Afak isminin kişilik analizi şöyle yapılır; bu isme sahip olan kişiler idealist ve hedeflerine bağlı kişilerdir denebilir. Afak ismindeki insanlar, rahat tavır sergileyen, olaylara ve kişilere ılımlı ve pozitif yaklaşan, özgürlüğüne düşkün ve yalnızlıktan ziyade kalabalık ortamlardan hoşlanan kişilerdir. Sosyal hayatı aktif, dost canlısı, arkadaşlık ilişkileri güçlü ve sanatsal zevke sahip kişilerdir.

Her harfin anlamı farklıdır. Kişilerin sahip oldukları isimlerin anlamları buna göre farklılık gösterir. Bundan dolayı Afak isminin harf analizi şöyledir; A: Dışa dönük, enerjik, mantıklı, akıllı hareket eden ve baskın kişiliği olan karakterleri temsil eder. F: Uysal karakterli ve insanlar tarafından güvenilir olan kişileri temsil eder. A: Akıllı, mantıklı hareketler sergileyen ve liderlik etmeyi seven güçlü karakterleri temsil eder. K: İş hayatında başarılı olan, unvan sahibi, prestijli ve çalışkan kişileri temsil eder.

Afak isminin numerolojik analizi şöyle yapılabilir; A:1, F:7, A:1 ve K:14’tür. Afak isminin toplam numeroloji değeri 23’tür. Aynı zamanda Afak isimli kişilerin kader sayısı 1’dir.

İsim anlamları araştırılırken ve isim analizleri yapılırken üstünde durulan bir konu da o isme sahip olan ünlü isimlerdir. Afak ismine sahip olan ünlüler araştırıldığı zaman ünlü bir isim bulunamamaktadır.

İsimlerin anlamlarına bakılırken o isme benzer isimlerde araştırılır. Afak ismine benzer isimler olarak; Şafak, Afag, Afad, Muvaffak, Muaffak, Eşfak, Ayberk, Ataberk, Abdülmelik ve Atik isimleri örnek verilebilir

afak-isminin-anlami-58222
Afak İsminin Anlamı

Afak isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Yer ile göğün birleşmiş gibi göründüğü yer.
  • 2 – Ufuklar.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Söylenişi: a:fa:k
Kuran ‘da geçiyor.

Afak ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Afak ismini kullanan 18 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Afak ismini kullanan 8 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Afak ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Afak ismini kullanan bulunmamaktadır.

Afak isminin Türkiye sıralaması

Afak en çok kullanılan 9067. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 3750. isimdir.

Afak isminin Harf Analizi

Kişiye Afak ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

F : Uysal, güvenilir anlamı uyandırır,bu harf isminizde olabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

Afak İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Afak ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Afak isminin anlamını gözden geçirin!

Afak İsminin Numerolojisi

Afak isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
F: yedi
A: bir
K: on dört
TOPLAM: 23

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap