Adonis İsminin Anlamı

adonis-isminin-anlami-19201

Adonis İsminin Anlamı

Ülkemizde pek çok ismin anlamı, araştırılan konular arasında yer almaktadır. Özellikle yeni doğacak bebeklerine isim arayışında olan anne ve baba adayları, isimler üzerinden detaylı bir araştırma gerçekleştirmektedir. Araştırılan ve anlamı merak edilen isimler arasında, Adonis ismi de yer almaktadır. Adonis isminin anlamı nedir? açıklanacak olursa; Bu isim, lord anlamına gelmektedir. Adonis TDK’deki anlamı ise, aynı tanım ile açıklanmaktadır.

Genellikle ülkemizde Adonis ismi, erkekler tarafından tercih edilen bir isim olmaktadır. Ayrıca Adonis ismi ile ilgili araştırılan konular arasında, kökeninin ne olduğu da yer almaktadır. Bu konuda açıklama yapılacak olursa, kökeninin Türkçeye dayandığı ifade edilmektedir. Tüm bunların yanında bir ismin Kur’an’da geçip geçmemesi, toplumumuzda büyük bir öneme sahiptir. Adonis ismi, Kur’an’da yer alan isimler listesinde geçmemektedir.

Adonis ismi ile ilgili olarak, anlamının yanında yapılan analizlerde merak konusu olmaktadır. Bu noktada Adonis isminin kişilik analizi, merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Açıklanacak olursa, şu şekilde ifade edilebilir; Bu isme sahip kişilerin, geniş bir çevresi bulunmamaktadır. Dostları azdır ancak güvenebileceği ve samimi olan dostlara sahip olmaktadırlar. İkili ilişkilerinde ise partnerlerine oldukça bağlıdırlar. Yani sevdi mi tam severler denilebilmektedir. Ayrıca partnerlerini oldukça bağlı olmaktadırlar. Heyecanlı bir yapıları bulunmaktadır. Herhangi bir durum ya da olay karşısında heyecanlandıklarında, gözleri hiçbir şey görmemektedir. Oldukça duygusal bir yapıları bulunur. Ayrıca geniş bir yüreğe de sahiptirler.

Bu ismin olumlu özellikleri arasında, yaratıcı, zarif, arkadaş canlısı, ılımlı, iyimser, tarafsız, uzlaşmacı, yumuşak başlı, uyumlu, zevk sahibi, estetik kaygıları yüksek olunması gibi özellikler yer almaktadır. Ayrıca duyarlı, eğlenmeyi seven, nezaketli, sevecen, tatlı dilli, dengeli, sanatsal, huzuru seven ve hoşgörülü bir yapıya sahip olması da sayılabilmektedir.

Olumsuz özellikleri arasında ise aşırı titiz ve detaylara önem vermesi yer almaktadır. Ayrıca zor memnun olan ve zor affeden bir yapıya sahip olması da sayılabilmektedir. Sorgulayıcı ve kuşkucu bir yapıya sahip olması da, olumsuz özelliklerindendir.

Bu ismin fiziksel özellikleri arasında, atletik bir vücuda sahip olunması yer almaktadır. Ayrıca pürüzsüz bir ciltleri bulunur.

İsimlere ait harf analizleri konusu, isimlerde yer alan harflerin insanların kişiliğine ait anlamlar ifade etmesi nedeniyle oldukça önemli olmaktadır. Bu noktada Adonis isminin harf analizi açıklanacak olursa, şu şekilde belirtilebilir; A: Enerjik ve atılgan yapıya sahip kişiler olmaktadırlar. D: Üstün güçlere sahip kişileri temsil etmektedir. O: Gizliliği seven kişilerdir. N: Sağduyulu bir özelliğe sahip kişileri temsil etmektedir. İ: Hassas kişileri temsil eder. S: Hayalperest bir yapıya sahip kişilere çağrışım yapmaktadır.

Adonis ismi söyleniş ya da ses uyumu açısından, kullanılan bazı isimleri benzer şekilde olabilmektedir. Adonis ismine benzer isimler sıralanacak olursa, şu şekilde açıklanabilir; Adonia, Adonikam, Adoniah, Adonijah, Adoniya, Adoniyah, Adonías, Adohi, Adoerte, Adoff, Adolphs, Adolph, Adolphs, Adolján, Andonis, Finis, Jiannis, Ignis, Daphnis, Jennis, Dainis, Tennis, Addis, Adelais, Ananas, Ames, Ayers, Acis, Artus, Alds ve Agnus şeklinde ifade edilebilir.

Bu isimle ilgili merak edilen ve araştırılan bir diğer konu ise, caiz olup olmadığıdır. Adonis ismi caiz mi sorusuna verilebilecek en net cevap, bu ismin sakıncalı olan ve caiz olmayan isimler listesinde geçmediği olacaktır. Yani bu ismin dinen kullanılmasında herhangi bir sakınca görülmemektedir.

Adonis ismini tercih etmek isteyen kişiler, bu isme sahip ünlüler konusunu da araştırmaktadır. Adonis ismine sahip olan ünlüler açıklanacak olursa; Ülkemizde bu isme sahip herhangi bir ünlü bulunmamaktadır.

Adonis isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Lord

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Adonis ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Adonis ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Adonis ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Adonis ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Adonis ismini kullanan bulunmamaktadır.

Adonis isminin Türkiye sıralaması

Adonis en çok kullanılan 27207. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 20914. isimdir.

Adonis isminin Harf Analizi

Kişiye Adonis ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

Adonis İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Adonis ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Adonis isminin anlamını gözden geçirin!

Adonis İsminin Numerolojisi

Adonis isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
D: beş
O: on sekiz
N: on yedi
İ: on iki
S: yirmi iki
TOPLAM: 75

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap