Adar İsminin Anlamı

Adar İsmi

Adar İsminin Anlamı Ülkemizde çoğu kişiye göre isimlerin anlamları büyük önem taşımaktadır. Çünkü tercih edecekleri isimlerin, anlamlarının güzel ve kullanmak istedikleri kişiye uygun olmasını istemektedirler. Pek çok isim üzerine araştırmalar yapılır. Bu isimlerden bir tanesi de Adar olmaktadır. Adar isminin anlamı nedir? sorusu merak edilen konular arasında yer alır. Açıklanacak olursa; Kireç taşı ya da beyaz taş olarak ifade edilmektedir. Ayrıca İbrani takviminde resmi yılın 6. ayı ve dini yılın ise 12. ayı olmaktadır. Adar TDK’deki anlamı ise, farklı şekillerde açıklanmıştır. Bu noktada olgunluk ve ergenlik anlamları taşımaktadır. Zaman ve süre olarak da ifade edilir. Bu tanımların yanında yandaş, taraftar, arkadaş ve omuzdaş şeklinde de açıklanabilir. Son olarak Adar ismi, mart ayı olarak ifade edilir.

Bu ismin Kur’an’da geçip geçmediği de araştırılmaktadır. Açıklama yapılacak olursa; Adar ismi Kur’an’da geçen bir isim olmamaktadır. Kökenin ise, Farsça ve Arapça olduğu belirtilmektedir. Ayrıca erkekler tarafından kullanılan bir isim olduğu da ifade edilir.

Adar ismi ile ilgili yapılan araştırmalardan bir tanesi de kişilik analizidir. Bu noktada Adar isminin kişilik analizi açıklanacak olursa; Özel hayatını ve iş hayatını bir arada yürütebilen insanlar olmaktadırlar. Sıcak ve samimi bir yapıya sahiptirler. Aile bağları oldukça kuvvetlidir. Çevresindeki insanlar stresli bir durum içerisindeyken, onları motive etmekten oldukça hoşlanmaktadırlar. Bu özellikleri sayesinde geniş bir çevre edinmişlerdir. Sadık bir yapıları bulunur. Güçlü bir karaktere ve yüksek bir özgüvene sahip olmaktadırlar. Bu isme sahip kişilerin, gerçek sevgi ve arkadaşlık için derin arzuları bulunur. Çevresindeki insanlarla uyum ve barış içerisinde olmayı istemektedirler. Gergin ortamlardan uzak dururlar. Herhangi bir insanla arkadaş olabilmesi için, kişilerin anlayışlı ve sakin bir yapıda olunması gerekir. Duygusal bir yapıya sahip oldukları için, özel yaşamlarında çok çabuk incinebilirler. Zarif ve kibar bir yapıları bulunur. Bu yüzden çok ağır işlerde başarı sağlayamayabilirler. Değer verdikleri kişilere büyük bir sevgi göstermektedirler.

Bu isme sahip kişilerin olumlu yönleri; insancıl ve sağduyulu özelliğe sahip olmasıdır. Ayrıca özgürlükçü bir ruha sahip, entelektüel ve dışadönük olmaları da sayılabilir. Üretken, yenilikçi, sosyal, dost canlısı, mantıklı, ekip çalışmasına uygun hareket eden ve geleceğe yönük bir şekilde davranan kişiler olmaktadırlar. Bu özellikleri olumlu yönleri arasında gösterilmektedir. Olumsuz özellikleri açıklanacak olursa; Duygusallıktan uzak ve görev düşkünü olunması gösterilebilir. Ayrıca hissettiği duyguları aşırı derecede kontrol altına almaları ve çekingen bir tavır sergilemeleri de gösterilebilir. Bütün bunların yanında fazla otoriter ve kontrolcü olunması da, olumsuz özellikleri arasında yer almaktadır.

Bu isme sahip kişilerin fiziksel özellikleri ise; Ebeveynlerine göre uzun boylu olmaktadırlar. Kararlı bakışlara sahiptirler. Ayrıca gözleri kısık ve küçük olmaktadır. Uzun bir boyuna sahiptirler. El ve ayakları uzun olmaktadır. İnce parmakları ve düz bir kaş yapısı bulunur. Geniş alınlı olunmaktadır. Yüz çevresi oval bir şekilde olup, göz bölgesinden aşağı doğru inildikçe daralır.

Pek çok kişi tarafından merak edilen Adar isminin harf analizi açıklanacak olursa; A: Enerjik ve atılgan bir yapıya sahip olmaktadırlar. D: Üstün güçlere sahip kişileri çağrıştırmaktadır. A: Enerjik ve atılgan yapıya sahip kişilerdir. R: Tereddütlü kimseleri çağrıştırır.

Bu isim, söyleniş bakımından bazı isimleri çağrıştırabilmektedir. Adar ismine benzer olan isimler şu şekildedir; Arda, Vefadar Dara ve Adarkan’dır. Kız isimleri ise; Adalet, Ada, Adanır ve Adasu olmaktadır.

Adar ismine sahip olan ve bu ismi kullanmak isteyen kişiler, Adar ismi caiz mi sorusunu araştırmaktadır. Bu soru, caiz olmayan isimler arasında yer almaktadır şeklinde açıklanabilir.

Ülkemizde Adar ismine sahip olan ünlüler araştırılmaktadır. Açıklanacak olursa; Adar Görer,  Adar Arjin ve Adar Awaz’dır.

adar-isminin-anlami-72827
Adar İsminin Anlamı

Adar isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Beyaz Taş, Kireçtaşı
  • 2 – Erginlik, olgunluk
  • 3 – Zaman, süre
  • 4 – Yandaş, omuzdaş, taraftar, arkadaş
  • 5 – Mart ayı.
  • 6 – İbrani takvimine göre resmi yılın altıncı ayıdır ve dini yılın on ikinci ayıdır.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Adar ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Adar ismini kullanan 4.687 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Adar ismini kullanan 752 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Adar ismini kullanan 83 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Adar ismini kullanan 177 kişi bulunmaktadır.

Adar isminin Türkiye sıralaması

Adar en çok kullanılan 1528. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 728. isimdir.

Adar ismini kullananların sayısı, son bir yılda 407 kişi artmıştır.

Adar isminin Harf Analizi

Kişiye Adar ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Adar İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Adar ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Adar isminin anlamını gözden geçirin!

Adar İsminin Numerolojisi

Adar isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
D: beş
A: bir
R: yirmi bir
TOPLAM: 28

“Adar” adını taşıyan bazı ünlü kişiler şunlardır:

  1. Adar Koç: Türk basketbolcu. Fenerbahçe Beko ve Türkiye milli takımında oynamaktadır.
  2. Adar Güler: Türk oyuncu. “Yaprak Dökümü”, “Kalbim Seni Seçti” ve “Kardeş Payı” gibi dizilerde rol almıştır.
  3. Adar Poonawalla: Hint iş insanı ve hayırsever. Serum Enstitüsü’nün CEO’sudur ve COVID-19 aşısının üretiminde önemli bir rol oynamıştır.

Bu listedeki kişiler, “Adar” adını taşıyan bazı ünlülerden sadece birkaçıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap