Acnelyse Krem Nedir? Ne İçin kullanılır? Ne İşe Yarar? 2021 Fiyatı

Acnelyse Krem Sivilcelerinden kurtulmak isteyen, çoğunlukla gençlerin yaş grubunda karşılaştığı bu sorunları tedavi etmek için araştırmalarda bulunan insanların yardımcısı kremleren biridir. Bunların en bilindik, kullanılan ve en iyilerinden olan bir krem ise acnelyse krem olmaktadır.

Vücuttaki deri enfeksiyonu olan baş belası sivilcelerden kurtulmanın en etkili yollarından birisi ise bu kremdir. Çoğu gencin derdine deva olan bu krem kullananlar tarafından önerilmektedir. Aynı zamanda hekimlerin de önerisinde olan bu krem hakkında bilgi edinmek isteyen çok sayıda insan mevcuttur.

Acnelyse Krem Nedir?

20 gramlık alüminyum tüpler içerisinde satılan bir kremdir. Krem içerisindeki retinoik asit, deriye uygulanınca epidermise ait hücrelerin yenilenmesini uyarıp aşırı kreatin oluşumunu baskılar. Derinin kendini onarma mekanizmalarını uyarır.

Krem yalnızca sedef hastalığı, balık pulu hastalığı, deri kalınlığının artması ve sivilce rahatsızlıklarında kullanılmalıdır. Vücuttaki rahatsız edici bu hastalıkları önleyen bu krem hakkında güzel yorumlar almış ve çoğu uzman ya da kullanıcı tarafından önerilmiştir. Kullanıcı bu sebeple acnelyse krem ne işe yarıyor sorusunu gidermiştir.

Acnelyse Krem Hakkında
Acnelyse Krem Hakkında

Acnelyse Krem Zararları ve Yan Etkileri

Eğer bu kremi kullanmak istiyorsanız ve acnelyse kremin içerisindeki maddelere aşırı duyarlılığınız yani alerjiniz var ise bu kremi kesinlikle kullanmamalısınız. Aynı zamanda bu kremi kullanacak bir insan iseniz derinizde oluşan kabarıklık ya da soyulma oluşmasında doktorunuza başvurmalısınız.

Bu durumda kullanıp kullanmamanız gerektiğini doktorunuz size söyleyecektir. Bu durumlar güneş ışığına doğrudan maruz kalma için de aynıdır. Acnelyse kullanan bir birey güneş ile temasını en aza indirmek zorundadır. Deride ekzema varlığı da doktora danışılacak ve doktorun kararına bırakılacak bir durumdur. Ekzema olan bölgede acnelyse kullanımında tahriş görülmektedir. Bu nedenle krem çok dikkatli kullanılmalıdır. Krem yiyecek ve içecek ile güvenle kullanılabilir.

Hamile bir insan ise hamilelik süresi boyunca bu kremi kesin ama kesin kullanmamalıdır. Eğer kullanırken hamile olduğunu fark ederse en kısa süre içinde bir doktora veya eczacıya gidilmelidir. Emzirme döneminde gebe olan kadın bu kremi yine kullanmamalıdır. Araç ve makine kullanımında da bir sıkıntı oluşmamaktadır.

Kremin içerisinde setil alkol bulunduğundan kontakt dermatit gibi deride iritan ve alerjenlere bağlı kaşıntı, kızarıklık, içi sıvı dolu kabarcıklar oluşabilmektedir. Acnelyse nipagin M ve nipasol içerdiğinden alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir.

Aynı zamanda butil hidroksitoluen E321 içeren krem gözlerde ve deri altı tabakalarda irritasyon oluşturabilir. Propilen grikol içeren krem yine irritasyon oluşturabilir. Krem tedavi edici sabun veya temizleyici ile kullanılırsa ciddi deri kuruluğu oluşturabilir.

Kükürt, rezorsin veya salisilik asit içeren ürünlerle kullanırken de çok dikkatli olunmalıdır. Krem fazla kullanılırsa doktora başvurulmalıdır. Kullanım unutulursa sonrasında çift doz kullanılmamalıdır.

Kremin yan etkileri olarak çok yaygın bir belirti kaşıntı, döküntü, cilt irritasyonu veya batma hissi görülebilir. Yaygın olarak ciltte renk değişikliği, ışığa duyarlılık ve ciltte irritasyon görülebilir. Yaygın olmayarak ise soyulma, cilt kuruluğu veya kızarıklık, seyrek olarak alerjiye bağlı kaşıntı ve içi sıvı dolu kabarcık oluşumu, kızarıklık ile birlikte gelen döküntü oluşabilir.

Çok seyrek olarak ise nedbe oluşumu ve nefes almada güçlük, yüz, dil ve dudaklarda aşırı şişme gibi reaksiyonlar görülebilir. Çok seyrek semptomlara kadar doktorunuza başvurmalı. Çok seyrek olan semptomları yaşarsanız derhal acile gitmelisiniz. Aynı zamanda başka bir reaksiyon sergilenirse doktora başvurmalısınız.

Acnelyse Krem Kullanımı

25°C’nin altındaki oda sıcaklığında saklanıp son kullanma tarihi geçmemiş bir şekilde kullanılacak olan acnelyse krem kullanımı parmak ucu ile lezyonlu deri bölgesine hafifçe sürülmelidir. Acnelyse krem kullananlar öncesinde kullandığı kozmetik ürünlerini kremi sürmeden önce tamamen temizlemelidir.

Gözlere, burun kenarlarına, ağıza ve mukoz membranlara temas etmemelidir. Çocuklarda kullanımına ait bir veri yoktur. Yaşlılarda doz ayarlaması gerekli değildir. Karaciğer ve böbrek yetmezliği yaşayanlarda da yine doz ayarlaması gerekli değildir. Eğer kullandıktan sonra etkisi az veya fazla ise doktora söylenmelidir.

Acnelyse Krem Fiyatı

Acnelyse krem verdiği hizmetlere göre gayet uygun olan ürün reçeteli bir şekilde Acnelyse krem fiyat 2020 55.18TL’dir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Hayat Ölümden Önce Bir Rüyadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol