Acar İsminin Anlamı

Acar İsminin Anlamı Nedir?

Doğacak çocukları için isim düşünen anne ve baba adayları birçok ismin anlamı arasında araştırma yapmaktadırlar. Çocuklarına kulağa hoş gelen ve güzel anlamlar içeren isimleri bulma konusunda oldukça fazla çaba sarf etmektedirler. Acar ismi de en çok araştırılan isimlerin başında gelmektedir. Aileler ismin kökeni, anlamı ve daha birçok konu hakkında bilgi sahibi olmak istemektedirler.

Acar isminin anlamı, çalışkan, becerikli, zeki, sevimli, gözü pek, atılgan, cesur, yiğit, kuvvetli şeklindedir. Acar ismi Türkçe kökenli olup erkek çocuklarına verilen bir isimdir. İsmin rengi ise mavidir. Dört harfli olan Acar isminin nitelikleri ise komik, sevimli ve cesur şeklindedir. Acar isminin TDK’deki anlamı ise ismin anlamı ile aynı ifadeleri içermektedir.

Acar isminin anlamı Ebced değeri ise 206 dır. İsmin Esma’sı ise EL-CEBBAR dır. Günde 206 defa okunması oldukça faydalıdır. Esma’nın okunma saati ise Mars saatidir. Acar ismi caiz mi? Şeklinde yapılan araştırmalara göre ismin Kur’an-ı Kerimde geçmediği görülmüştür. Buna rağmen ismin içerdiği anlam itibari ile çocuklara verilmesinde sakınca bulunmamaktadır. İslam dini ismin güzelliği yanı sıra içerdiği anlama da çok büyük önem vermektedir. Kulağa hoş gelen ancak anlam olarak sakıncalı isimlerden uzak durulması tavsiye edilmiştir.

Acar ismi hakkında birçok analiz yapılmaktadır Acar isminin analizi harf ve sayısal olarak gerçekleştirilmektedir. Acar isminin anlamı göz önünde bulundurularak yapılan harf analizi ismin karakteristik özellikleri anlaşılmaya çalışılır. Acar isminin harf analizi şu şekildedir;

 • A harfi, mantıklı düşünen, öğrenmeyi ve sporu çok seven, atılgan bir karakteri ifade etmektedir.
 • C harfi; entelektüel, okuma ve yazma becerisi yüksek bir karakteri ifade etmektedir.
 • A harfi; mantıklı düşünen, öğrenmeyi ve sporu çok seven, atılgan bir karakteri ifade etmektedir.
 • R harfi; tereddüt duyan, zor karar veren sert bir yapıya sahip olan karakteri ifade etmektedir.

Acar isminin anlamı sayı analizi ise 26’dır. Bulunan bu numerolojik değer ismin profesyonel ve kişisel gelişime olan etkisi belirlenmektedir. İsmin numerolojik değeri profesyonel ve kişisel gelişimi etkilemektedir. Soy isimle beraber değerlendirilmesinde fayda vardır.

Acar isminin kişilik analizi aile hayatına önem veren kişilerdir. Oldukça seçicidir. İkili ilişkiler konusunda çok dikkatlidir. Açık sözlü ve iyimser kişilerdir. İş ahlakları son derece yüksektir. Sorumluluk almaktan kaçınmazlar. Azimlidirler. Sabırlı ve temkinlidirler. Olayları iyi bir şekilde değerlendirirler. Hisleri kuvvetlidir. Mantığına uymayan işlere girmezler.

Acar ismini karakter yapısının en belirgin özelliği planlı olarak hareket etmesidir. Düzenli ve titizdir. Belirlediği hedef neticesinde planlarını yapar ve uygular. Bu isme sahip olan kişiler oldukça heyecanlı bir yapıya sahiptirler. Anlık sinir çıkışları yaşasalar da kin tutmazlar. Sanatsal yönleri kuvvetlidir. Genellikle duygularını bu yol ile dışa vururlar.

Partneri ile olan ilişkileri de planlı olarak gerçekleşmektedir. Nasıl birisi ile birlikte olması gerektiğini belirleyip bu kişiyi bulduğunda, onu elde etmek için birçok yol oluşturur ve genellikle başarılı olur. Acar isminin anlamı ile ilgili araştırma aileler, Acar ismine benzer isimler ile de karşılaşabilmektedir. Bu isimler hakkında da araştırma yapabilmektedir.

Acar ismine benzer isimler arasında Sancar, Çağlar, Ensar, Yaşar, Acarbey Arca yer almaktadır. Acar ismine sahip ünlüler hakkında yapılan araştırmada bu isme sahip olan bilinen bir kişi ile karşılamamıştır.

Acar isminin anlamı çerçevesinde gerçekleştirilen araştırmalarda bu isme sahip olan kişilerde girişken, maceracı ve soğukkanlı olmaları avantaj olarak görülmüştür. Agresif, tembel ve bazı zamanlarda takınmış olduğu gaddar tavırlar ise dezavantaj olarak görülmüştür.

acar-isminin-anlami-32238
Acar İsminin Anlamı

Acar isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 15 farklı şekilde tanımlanmıştır.

 • 1 – Yetenekli, becerikli
 • 2 – Ekın Eri, Akın Yapan Er
 • 3 – Çevik, atılgan, yiğit
 • 4 – Atılgan, Ele Avuca Sığmaz.
 • 5 – Halk.
 • 6 – Yeni, Taze- Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır (Örfte). Acar, Sırrı: 1967 Dünya Güreş Şampiyonu Türk.
 • 7 – Güçlü, kuvvetli, dinç
 • 8 – Çevik, atılgan, kabına sığmaz.
 • 9 – Gözü pek, yiğit, cesur, kabadayı, yılmaz,
 • 10 – Hoş, sevimli yüzlü (kimse).
 • 11 – Etli, semiz, şişman
 • 12 – Becerikli, çalışkan
 • 13 – Açıkgöz, zeki
 • 14 – Çapkın.
 • 15 – Bir çeşit zehirli ot.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Acar ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Acar ismini kullanan 677 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Acar ismini kullanan 210 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Acar ismini kullanan 62 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Acar ismini kullanan 50 kişi bulunmaktadır.

Acar isminin Türkiye sıralaması

Acar en çok kullanılan 3354. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 229. isimdir.

Acar ismini kullananların sayısı, son bir yılda 56 kişi artmıştır.

Acar isminin Harf Analizi

Kişiye Acar ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

C : Konuşma ve yazma yetenekleri olan çağrıştırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Acar İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Acar ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Acar isminin anlamını gözden geçirin!

Acar İsminin Numerolojisi

Acar isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
C: üç
A: bir
R: yirmi bir
TOPLAM: 26

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap