Abıhayat İsminin Anlamı

Abıhayat İsminin Anlamı

Ülkemizde çok fazla kullanılamayan ama kulak aşinası bulunan birçok isim mevcuttur. Bu isimlerden biri olan Abıhayat, birçok kişinin merak ettiği isimler arasında yer almaktadır. Abıhayat isminin anlamı nedir? açıklanacak olursa, ismin adının geçtiği efsanelere göre kişiye ölümsüzlük sağlayan efsanevi su anlamına gelmektedir. İnsana ferahlık veren, cana can katan anlamlarıyla da açıklanabilir. Bazı kaynaklarda bu isim, ölümsüz aşk ve ilmi ledün ismiyle de ifade edilmektedir. Abıhayat TDK’deki anlamı ise, içene sonsuz bir yaşam sağlayan, hayat suyu olarak geçmektedir. Genellikle kız çocukları için tercih edilen bu ismin kökeni, Arapça ve Farsçadan gelmektedir. Kur’an’da geçip geçmediği konusunda merak edilen Abıhayat ismi, Kuran’da yer alan hiçbir ayette geçmemektedir şeklinde açıklanabilir.

Son zamanlarda popüler olan isim analizleri birçok kişinin ilgi odağı olmaktadır. Bu noktada Abıhayat isminin kişilik analizi detaylı bir şekilde incelenecek olursa; Bu ismi taşıyan kişiler genellikle güzellikleriyle dikkat çekmektedir. Dışa dönük, merhametli ve yardımsever oluşları da herkes tarafından takdir görmektedir. Özel hayatlarında heyecanlı ve tutkulu bir kişilikleri vardır. Bu nedenle partner bulmakta zorluk çekmezler. Çalışkan ve azimli oluşları, kariyerlerinde kısa sürede yükselişe geçmelerine olanak sağlamaktadır. Etraflarına karşı samimi tavırlar sergileseler de temkinli davranırlar ve çok fazla kişiyle samimi olmamaya özen gösterirler. Muhabbetleri oldukça iyidir. Çok sinirlendikleri zaman kalp kırma eğilimi içinde olurlar. Bu ismin olumlu yönleri arasında, küçük şeylerden mutlu olmayı bilen, özgürlükçü, yenilikçi, merhametli, saf, iyi kalpli, çevresindeki daima düşünen ve sempatik oluşları yer almaktadır. Olumsuz yönlerinde ise, duygularında aşırıya kaçan, duygularını gizleyen, yıkıcı olabilen, asla vazgeçmeyi bilmeyen ve kolay bir şekilde incinen özellikleri yer almaktadır. Abıhayat isminin fiziksel özellikleri ise, alımlı, parlak ve genç bir yüze sahiptirler. Saçları kalın ve dalgalıdır. Gözleri büyük ve yuvarlaktır. Kaşları bir eğriyi andırır. Enerjik ve dik bir duruşa sahiptirler.

Bir kişiyi Abıhayat ismiyle çağırmak, isimde yer alan harflerin ne anlama geldiği konusunda merak uyandırmaktadır. Farklı bir isim olan Abıhayat isminin harf analizi açıklanacak olursa; A: Enerjik ve atılgan anlamına gelmektedir. B: Önsezileri konusunda kuvvetli olan kişileri çağrıştırır. I: Hassas olan kişileri ifade eder. H: Sakin ve durağan olan kişileri çağrıştırmaktadır. A: Enerjik ve atılgan olan kişilerdir. Y: Geçmişten ders alma manasına gelir. A: Enerjik ve atılgan kişileri çağrıştırmaktadır. T: Duygularını saklayan ve zor açabilen kişileri akılda uyandırır.

İsimler hakkında merak edilen konular arasında benzer olan isimlerde dikkat çekmektedir. Bir isme en çok benzeyen isimlerin hangileri olduğu konusunda, pek çok araştırma yapmaktadır.  Çocuklarına koyulacak isimler hakkında fikir sahibi olmak isteyen anne ve babalar bakımından benzer isimler büyük önem taşır. Abıhayat ismine benzer isimler açıklanacak olursa; Kadın isimleri arasında Nurhayat, Gülhayat, Hayat, Aynıhayat ve Abıru yer almaktadır. Bu isme en çok benzeyen erkek isimleri ise, Abılayhan, Zeyyat, Abışkanoyan, Abur ve Feryat şeklinde ifade edilebilir.

Abıhayat ismi hakkında merak edilen bir diğer konu da caiz olup olmadığıdır. Abıhayat ismi caiz mi sorusunun cevabı, bu ismin caiz olmayan isimler arasında yer almadığıdır. Anne ve babalar çocuklarına Abıhayat ismini koymak istiyorlarsa, anlamına bakarak tercih etmeleri gerekir.

İsim analizleri ve kişilik analizleri dikkate alındığında, bu ismi taşıyan ünlü isimlerde bilgi vermesi açısından merak edilen konular arasında yer alır. Bu noktada Abıhayat ismine sahip olan ünlüler birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda bu isimde ünlü biri bulunmamaktadır.

abihayat-isminin-anlami-24939
Abıhayat İsminin Anlamı

Abıhayat isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Hayat suyu, içene sonsuz yaşam sağlayan efsanevi su.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça+Arapça
Söylenişi: a:bıhayat
Kuran ‘da geçmiyor.

Abıhayat ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Abıhayat ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Abıhayat ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Abıhayat ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Abıhayat ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.

Abıhayat isminin Türkiye sıralaması

Abıhayat en çok kullanılan 11797. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 4697. isimdir.

Abıhayat ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Abıhayat isminin Harf Analizi

Kişiye Abıhayat ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

Abıhayat İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Abıhayat ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Abıhayat isminin anlamını gözden geçirin!

Abıhayat İsminin Numerolojisi

Abıhayat isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
B: iki
I: on bir
H: on
A: bir
Y: yirmi sekiz
A: bir
T: yirmi dört
TOPLAM: 78

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap