Aamir Khan Sözleri

Aamir Khan Sözleri Hint asıllı oyuncu, yönetmen ve yapımcı kimliği olan Aamir Khan, başarılı kariyerinin yanı sıra aynı zamanda eğlenceli olmasının yanı sıra anlamlı birçok filmin altına da imzasını atmış bir isimdir. Yaptığı her çalışmayla adını hafızalarda kalıcı hale getirmeyi başaran Aamir Khan, ünlü sözleri ile de geniş kitleye ulaşarak akıllardaki kalıcılığını sağlamlaştırmıştır.

14 Mart 1965 tarihinde Hindistan’da dünyaya gelen Aamir Khan, 55 yaşında olmasına karşılık son derece başarılı bir yaşam geçirmiştir. İsminin kısaltılmış şekli Aamir Khan’dır. Uzun ismi ise Mohammed Aamir Hussain Khan’dır. Etkileyici ve başarılı bir aktör kimliği olan Aamir Khan, küçük yaşlarda başlayan oyunculuk hayatında her adımını başarıya giden zirveye atmıştır. Oyunculuğun yanı sıra yapımcılık ve yönetmenlikte de aynı başarıyı yakalamıştır. Filmleri genellikle eğlenceli ve keyifli filmler olsa da aslında bir o kadar da anlamlı mesajlar içeren filmlerdir.

Aamir Khan sözleri, aynı zamanda filmlerinde de geçen sözleridir. İzleyicileri tarafından sevilen bu sözleri dünyada başarısını kanıtlamış nitelikte sözlerdir. Aamir Khan, bu sözleri ile farklı konularda insanlara bakış açılarını da başarıyla yansıtabilmiştir.

Aamir Khan Sözleri

Aamir Khan Sözleri

Kimse bıraktığın yerde beklemez.

Gerçek dünya acımasız, rekabete dayalı bir dünya.

Gerçek zafer hayallerindir. İntikamın değil!

Yarından bu kadar korku duyarsan, bugünü nasıl yaşarsın.

Hayatın amacını mutlu olduğun yerde ara.

Hayatta en büyük mucize, küçükken iyi bir öğretmene rastlamaktır.

Kalplerde gerçek cesarete sahip olanlar her zaman kazanır.

Mükemmeli yakalamaya uğraş, o zaman başarı zaten seni kovalar.

Yaşadığım her olayın diğer yüzünü de düşünmeye çalışırım.

Uçurtmayı yükselten rüzgar değildir. Rüzgara karşı verdiğin mücadeledir.

Her çocuğun kendine özgü yetenekleri, kapasitesi ve hayalleri vardır.

Meğer ne çok canı yanarmış insanın, baktığı yerde göremeyince sevdiğini.

Bu aşkı bir gözlerinde gördüm bir de beni sana bağlayan gözlerimde.

Akıntıyla herkes yüzebilir ama gerçek kahraman akıntıya karşı yüzebilendir.

Gidin hadi. Yarın sınavınız var. Sınavlar hep var. Babalar ise bir kere var.

Ağlamak için kötü bir şey olması gerekmiyor. Bazen mutlu olmak da gözyaşı sebebidir.

Nankör insan, her şeyin fiyatını bilen, fakat hiçbir şeyin değerini bilmeyen insandır.

Benim maksadım kargaşa yaratmak değildir. Ben sadece zamanı değiştirme çabasındayım.

Göğün birinde değilse ötekinde bir kıvılcım gizlidir işte o kıvılcımı alevlendirmek gerekir.

Hayal etmekte özgür ol ve daha yüksek şeyleri hayal et ki; insanlar senin hayal ettiğini hayal etsin.

Bir kabul ediyorum bir kabul etmiyorum. Kalbim kararsız. Kalbim tıpkı siyasiler gibi, çok tuhaf.

Ben kısıtlamaları sevmiyorum, özgürlük istiyorum. Ve her seferinde bu yüzden bir film yapıyorum.

Benim en büyük başarım insanlardan edindiğim sevgi ve saygıdır. Bunu elde etmek çok zordur.

Her birimiz bir gemi gibiyiz. Yakında, kendi kaderlerimize doğru yola çıkacağız. Ve varış yerlerimiz farklı olacak.

Yukarıda ay güneş ve gökyüzü. Karşımda sen ne güzel geldin hayatıma. Bütün renkler anlamsız geliyor şimdi.

İnançla cesaret arasında küçük bir fark vardır. Yapabilirim, bir inançtır. Sadece ben yapabilirim demek ise cesarettendir.

Sizi mutlu eden şeyi yapın ve başarılı olmayı dert etmeyin. Cesur olun. Hayatı kendi kurallarınıza göre yaşayın.

Toplumumuzdaki problemlerin sorumluları zaten aramızda olan insanlardır. Belki de hepimiz toplumca sorumluyuz.

Kendi hayallerini hayata geçir. Yoksa maaş karşılığı bir başkasının hayallerini gerçekleştirebilmek için çalışırsın.

Sorun ne olursa olsun kalbinize, her şey yolunda demelisiniz. Çünkü kalbiniz çok hassastır ve sözlerinize çabuk kanar.

İncil’in ilk emri: Sev! Tevrat’ın: Yaşat! Kur’an’ın: Oku! Hristiyan sevmedi, Yahudi yaşatmadı, Müslüman okumuyor!

Kendimize davranış bilimlerinden bir ders: Arkadaşınız başarısız oluyor üzülüyorsunuz. Arkadaşınız birinci oluyor daha çok üzülüyorsunuz.

Büyümeyi hiç istemedim. Büyüdükçe insanlar daha az gülüyordu çünkü. Çocuk olmanın en güzel yanı istediğin zaman ağlayabilmekti.

Önemli olan kalbinizi takip edecek cesarete sahip olmak. Yaşayacak bir hayatımız var. Bu yüzden kalbin ne hissediyorsa onu yap, sonuçlarını düşünme!

Bir sirk aslanı kırbacın korkusu ile sandalye üzerinde oturmayı öğrenir ama böyle bir aslana iyi terbiye edilmiş diyebiliriz ama iyi eğitilmiş diyemeyiz.

İnsanlar bana sevgilerini ve iyi dileklerini verdiler. Çok mutluyum. Eğer bakarsanız istediklerinizin sonu yoktur. Ben hayatta ne olursa olsun mutlu olmamız gerektiğine inanıyorum.

İyi iş yapsın ya da yapmasın, filmlerimin her birinden birçok şey öğrendim. Bu şekilde, her filmim; bana beni sonraki oyunculuk çabama taşıyacak bir şey öğretti.

Bir erkek çocuğu ağlamaması gerektiğini düşünerek yetişiyor. Bir çocuğa ağlama dediğiniz zaman duygularını ondan daha da uzağa götürüyorsunuz. Sonra da karısını neden dövüyor diye şaşırıyorsunuz.

Ben insanların din ayrımcılığı yapmalarından açıkça nefret ediyorum. Ben aşırı dindar bir insan değilim. Bundan rahatsızlıkta duymuyorum çünkü ben maneviyata daha çok değer veriyorum.

Bence modern zamandaki en acı durum, karşındaki insanın seni bir alternatif olarak görmesidir. Seni diğer insanlardan farklı görmeyip, hızlıca tüketip başka alternatiflere yönelmesidir. Fastfood tüketir gibi insan tüketmeleridir. İnsan gerçekten ziyandadır.

Eğer bir şeyleri değiştirmek istiyorsak, hepimizin içine dürüst bir şekilde bakması, yanlış bulduğu şeyleri düzeltmek için çalışması gerek. O zaman toplumun genelinde büyük bir değişim yaşanır.

Hindistan’da gerçek erkek; ağlamayan, karısının elini tutmayan, çocuğuna sarılmayan erkek olarak tanımlanmış. Tüm bu tanımlamalara bakarsak ben gerçek bir erkek değilim çünkü her zaman karımın elini tutuyorum, çocuklarıma sarılıyorum ve sürekli ağlıyorum.

Kız çocuğuna yemek yapmasını, erkek çocuğuna araba kullanmasını öğrettik. Sonra da “araba kullanamıyor” diye kadınları, “yemek yapamıyor” diye erkekleri eleştirdik. Şikayetçi olmak yerine erkek ve kadını eşit, cinsiyet ayrımı yapmadan yetiştirelim.

Bizim toplumumuzda çok acı gerçekler var. Bizim görmemezlikten geldiğimiz. Çünkü bu gerçekleri görmek insanı rahatsız ediyor. Zamanla bunların neden beni endişelendirdiğini düşündüm. Benim hayatımda her şey yolunda beni neden ilgilendirsin ki? İlgilendirir. Çünkü ben de bu toplumun bir parçasıyım.

Bu dünyada; ayaklarının üzerinde durabilen, kimseye ihtiyacı olmayan, birey olduğunun farkında olan, hakkını arayan, yaşadığı coğrafyadaki ataerkil zihniyeti elinin tersiyle itebilen kadın kadar çekici hiçbir şey yoktur. Fizik elbet bir gün deforme olur, karakter ise baki kalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap