30 Ağustos Zafer Bayramı İle İlgili Sözler

30 Ağustos Zafer Bayramı İle İlgili Sözler Türkler vatanına bağlı, bağımsızlığına son nefesine kadar sahip olan bir millettir. Tüm dünyanın odak noktasında bulunan vatanını her Türk vatandaşının canı pahasına tüm düşmanlardan kurtarmak ve korumak tarih boyunca defalarca görülmüştür. Fakat 30 Ağustos günü bunlar içinde en şanlı olanıdır. 30 Ağustos bir ulusun kendini yeniden var ettiği bir gündür.

Vatanın her karışında bir düşman devletin olduğu dönemde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün müthiş ön görüsü ve liderliği ile vatanını düşmanlarda temizlemiş bir milletiz. Tarihimizde bu ve bunun gibi zaferlerimizin yer aldığı özel günler mevcuttur. Ama 30 Ağustos Zafer Bayramı’ nın yeri ve önemi her zaman daha farklıdır. Canını, malını vatanı uğruna feda eden atalarımız sayesinde ülkemiz düşman işgalinden kurtulmuş yeni Türk Cumhuriyeti’nin ilk adımları atılmıştır.

Yeryüzünde bağımsızlığını bu kadar şanlı bir tarih ile elde eden bir millet daha yoktur. Her yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili sözler okumak, paylaşmak bizlerin milli duygularını daha da pekiştirmektedir. Bu vatan kolay kazanılmadı ve kolay da kaybedilemez. Her yıl bize bugünleri armağan eden öncelikle Atatürk ve silah arkadaşlarını ve canını hiçe sayan atalarımızı saygı ve minnetle anıyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramı İle İlgili Sözler

 30 Ağustos Zafer Bayramı İle İlgili Sözler 

Tarih boyunca destanlar yazan milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. Atatürk

Bazı zaferler sonsuza dek kutlanır. Zafer Bayramı kutlu olsun.

Zafer bayramımızın 98. Yılı Türk milletine hayırlı olsun.

Büyük zaferler yalnızca büyük milletler tarafından kazanılabilir.

98 yıldır gurur kaynağımız olan Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Tarih boyunca destanlar yazan aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu, Türk’ün asker ve bilgi orduları muzaffer olsun.

Sen ki çelik mavisi gözlerinle unutulmayacak bir paşasın. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Geçmişi şanlı zaferlerle dolu olan büyük Türk Milleti’nin Zafer Bayramı kutlu olsun.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Zafer Bayramınız kutlu olsun.

Türk bayrağına şeref, vatan toprağına namus kabul edenlerin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Türk tarihi zaferlerle doludur. Ama 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşı Türk ulusunun yeniden dirilişidir. Zafer Bayramınız kutlu olsun.

Harp zaruri ve hayati olmalıdır. Hayatı millet tehlikeye maruz kalmayınca harp bir cinayettir. Atatürk

Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı; Büyük Taarruz Zaferinin 98. yıldönümünde Mustafa Kemal Atatürk ve ordumuzun elde ettiği zaferi bir kez daha gururla kutluyoruz.

30 Ağustos zaferi tarih arasında bir millet tarafından tamamen benimsenen bir fikrin ne kadar kadir ve ne kadar muhyi bir kuvvet olduğunun en güzel misali olarak kalacaktır.

Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi’nin 98. yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

30 Ağustos’un Türkiye’nin geleceği için binlerce şehidin milli birlik ve beraberlik ruhu içinde canları pahasına özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı büyük bir zaferdir.

Türkiye orduları bir devir kapatmıştır. Şimdi mazlum ve tutsak devletler ve uluslar artık vazgeçilmez bir reçeteye sahiptirler. Mustafa kemal’in utkusu dünya için özgürlük ve bağımsızlık sancağıdır. Mamatha Ghandi

Tarihin altın sayfalarındaki yerini alan ve bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol gösteren Kurtuluş Savaşı Türk milletinin ordusu ile birlikte yüce Atatürk’ün önderliğinde yazdığı kahramanlık destanıdır.

Ay yıldızlı bayrağımızı özgürce dalgalandıran bu bayrağın altında özgürce yaşamamıza olanak sağlayan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizden Allah razı olsun mekanları cennet ruhları şâd olsun.

Bizlere bağımsızlığımızı armağan eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları şehitlerimizi saygı ile anıyor tüm Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Formun Üstü

Formun Altı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap