29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları 29 Ekim günü, özel günler arasından belki de en özelidir. Çünkü 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Türkiye’nin Cumhuriyet olması önergesi sunulmuştur ve bu önerge aynı gün kabul edilmiştir. Cumhuriyet’in kabulü olarak anılan 29 Ekim tarihi Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhuriyet olduğu gün olduğu için tüm dünya için de çok önemli bir gün olmuştur.

Türk halkının tam anlamıyla bağımsızlığını ilan ettiği bu kutlu gün her sene gelip çattığında okullarda, iş yerlerinde ve sokaklarda en güzel şekilde kutlanmıştır. Çünkü Türk halkı bağımsızlığının kanıtlandığı o günü en layığıyla kutlaması gerektiğini düşünmüştür.

29 Ekim’i eğer sokaklarda büyük coşkularla kutlayamıyorsanız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için güzel mesajlar paylaşmayı düşünüyor olabilirsiniz. Ancak böyle güzel gönlerde akıllara güzel sözler gelemeyebilir. Neyse ki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajları bir hayli fazladır ve bu mesajlardan herhangi bir tanesini seçip Türkiye’nin Cumhuriyet’ini ilan ettiği bugün mesajı paylaşıp en yakışır ve güzel şekilde paylaşılabilir. Böylece herkes Türkiye Cumhuriyet’inin en özel gününe ne kadar değer verdiğinizi de görecektir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları

  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.
  • Cumhuriyet bir ülkenin damarıdır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, herkese esenlikler diliyorum.
  • Cumhuriyetin demokratik bir ülkenin bozulmaz simgesidir. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.
  • Cumhuriyet erdeme dayanan bir yönetimdir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.
  • Türk ulusunun yaratılışına en uygun olan yönetim cumhuriyettir. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.
  • Cumhuriyetsiz bir toplum yarınsız bir gündür. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.
  • Cumhuriyet düşünce, beden ve bilim bakımından güçlü koruyucular ister. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Cumhuriyet rejimi demek, demokrasi sistemiyle devlet şekli demektir. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

El birliğiyle daha Laik, daha çağdaş, daha engin görüşlü insanların var olduğu yaşamlara. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Türk ulusunun yaratılışına en uygun olan yönetim cumhuriyettir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Cumhuriyet Bayramı coşkusunun bütün milletimizce derinden yaşanması temennileriyle. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Cumhuriyet düşünce, beden ve bilim bakımından güçlü koruyucular ister. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ün bize bıraktığı bu ülkeyi korumak bizim görevimizdir. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Demokrasi ilkesinin en yeni ve akılcı uygulamasını sağlayan hükümet biçimi cumhuriyettir. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Cumhuriyet, yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan bir idaredir. Cumhuriyet fazilettir. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Geleceğe güçlü biçimde ulaşabilmek, Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmakla olanaklıdır. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Benim nâçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Cumhuriyet, etnik kökeni ne olursa olsun tüm yurttaşlarını Türk Ulusu çatı kimliğinde birleştirmiştir. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Biz doğrudan doğruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı, Türk topluluğudur. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Türkiye Cumhuriyeti, cihanda işgal ettiği mevkie lâyık olduğunu eserleriyle ispat edecektir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet şeklidir gerçek Cumhuriyet. Bunu da örümcek beyinli kimseler asla yıkamayacaklar. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Tüm temennim bu yılın Cumhuriyet kavramının ne olduğunu dahi bilmeyenlere; Cumhuriyet adına bir şeyler öğretmesi. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Demokrasi ilkesinin en yeni ve akılcı uygulamasını sağlayan hükümet biçimi cumhuriyettir. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Cumhuriyet düşünce serbestliği taraftarıdır. Samimî ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Her kanaat bizce muhteremdir. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Cumhuriyetimizin 95. yılının gurur ve heyecanını yaşadığımız bu günde tüm ulusumuzun Cumhuriyet Bayramını en içten duygularla kutlar, saygılarımı sunarım.

İmkân kalmayacak surette muhafazasının mecburî kılan bir devlet şeklinde, cumhuriyet idaresi ilân olunsa bile, onu yaşatmak mümkün değildir. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Cumhuriyet fikir serbestliği taraftandır. Samimî ve meşru olmak şartıyla, her fikre hürmet ederiz. Her kanaat bizce muhteremdir. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Esin kaynağımız, Atatürk’ün öncülük ettiği Türk aydınlanma felsefesi, gücümüz ise yurt sevgimiz, ulusal bilincimiz, birlik ve dayanışma ruhumuz olacaktır. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Şanlı geçmişinde sınav niteliğinde pek çok güçlüğü yüz akı ile aşma başarısını gösteren Türkiye’nin, bu hedeflere ulaşacağından kuşku duyulmamalıdır. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Cumhuriyet, tarih arasında bir millet tarafından tamamen benimsenen bir fikrin ne kadar kadir ve ne kadar muhyi bir kuvvet olduğunun en güzel misali olarak kalacaktır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Aydınlığı söndürmek isteyen art niyetli zihniyetlerin varlığıyla bugüne ulaşan ve büyüyen Cumhuriyetin ilerleyişini kimse durduramayacak. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap