18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajları

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajları

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajları Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kazandığı zaferlerden bir tanesidir Çanakkale Zaferi. 18 Mart günü Türk toplumu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını anmaktadır. Gelecek nesillere iyi bir gelecek bırakmak isteyen askerlerimiz Çanakkale savaşında şehit düşmüşlerdir. İtilaf devletleri arasında olan ülkeler İstanbul şehrini almak ve Rusya’ya yardım götürmek için Çanakkale boğazını geçmeyi hedeflemişlerdir. Ancak Önderimiz Atatürk ve silah arkadaşları buna müsaade etmemiş ve sonuç olarak Çanakkale Savaşı kazanılmıştır. Büyük bir tarih yazan Türk ordusu yenilmezliğini ispat etmiştir.

Her özel günde olduğu gibi 18 Mart ‘ta da sevdiklerimize 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlama mesajları atabiliriz. Aşağıda birbirinden özel ve güzel mesajlar verilmiştir. Bu özel günü asla unutmamalı ve unutturmamalıyız.  18 Mart unutulmaması gereken özel günler arasında yer almaktadır. Tarih kitaplarında yer alan bu özel günde okullarda Çanakkale şehitlerini ve Çanakkale Zaferini anma programları da düzenlenmektedir. Yıllardan beri yapılan bu programlar tarihimizi bizlere unutturmamaktadır.

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajları

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajları 

Türk milletinin Çanakkale’de elde ettiği zafer, bütün dünyaya verilmiş bir insanlık dersidir.

Dönemin en güçlü ordularına sahip işgalci devletlere karşı kazanılmış; “Çanakkale Geçilmez” gerçeğini tarihe altın harflerle yazdıran binlerce şehidimizin kanla yazdığı eşsiz bir tarihtir. Çanakkale Zaferiniz kutlu olsun aziz şehitlerimizi minnetle anıyoruz.

Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber, sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber. Aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

Bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu vardır. Çanakkale şehitlerimizi minnetle anmaktayız.

Tarih boyunca, hürriyet ve bağımsızlığına düşkünlüğüyle bilinen milletimiz; her türlü zorluğa karşı durmuş, kanı, canı pahasına mücadele vermekten çekinmemiştir. Çanakkale Zaferiniz kutlu olsun aziz şehitlerimizi minnetle anıyoruz.

Çanakkale’de ortaya konulan mücadele ve kazanılan zafer eşsiz bir destandır. Bu destanı yazan Mehmetçiklerimizi, gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Devletimiz, şehit yakını ve gazilerimizin bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da yanlarında olmaya devam edecektir. Şehitlerimizi anar zaferimizi kutlarız.

Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını korumak için şahlanan bir milletin bağımsızlığının ve egemenlik aşkının ibret verici kahramanlık destanıdır.

Dönemin en gelişmiş teknolojilerinin kullanıldığı silahlara karşı tereddüt etmeden canını ortaya koyan, bile bile ölüme koşan kahraman askerlerimiz ve tüm varlığını vatan savunmasına feda eden milletimiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tohumlarını atmıştır. Zaferimiz kutlu olsun…

18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir. Zaferiniz kutlu olsun…

Kahramanlık destanının yazıldığı en önemli savaşlardan biri olan Çanakkale Savaşı’nın zaferle taçlandığı 18 Mart günü, aynı zamanda aziz şehitlerimizin hatırasını canlı tutmak ve daha sonraki nesillere aktarmak amacıyla ‘Şehitler Günü’ olarak kabul ve ilan edilmiştir. Zaferinizi kutlar şehitlerimizi anarız.

Bu tarih, gerek taarruz gerekse savunma savaşlarının başarılarıyla dolup taşan Türk kahramanlık tarihinin en onur verici, en parlak sayfalarından biridir. Zaferiniz kutlu olsun…

Her yıl 18 Mart’ta kutladığımız Çanakkale Zaferi, tarihin o güne kadar tanık olmadığı muhteşem bir zaferdir. Bu zafer, kahraman askerlerimizin, dünya tarihine geçen bir kahramanlık mücadelesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap