18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajları

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajları Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kazandığı zaferlerden bir tanesidir Çanakkale Zaferi. 18 Mart günü Türk toplumu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını anmaktadır. Gelecek nesillere iyi bir gelecek bırakmak isteyen askerlerimiz Çanakkale savaşında şehit düşmüşlerdir. İtilaf devletleri arasında olan ülkeler İstanbul şehrini almak ve Rusya’ya yardım götürmek için Çanakkale boğazını geçmeyi hedeflemişlerdir. Ancak Önderimiz Atatürk ve silah arkadaşları buna müsaade etmemiş ve sonuç olarak Çanakkale Savaşı kazanılmıştır. Büyük bir tarih yazan Türk ordusu yenilmezliğini ispat etmiştir.

Her özel günde olduğu gibi 18 Mart ‘ta da sevdiklerimize 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlama mesajları atabiliriz. Aşağıda birbirinden özel ve güzel mesajlar verilmiştir. Bu özel günü asla unutmamalı ve unutturmamalıyız.  18 Mart unutulmaması gereken özel günler arasında yer almaktadır. Tarih kitaplarında yer alan bu özel günde okullarda Çanakkale şehitlerini ve Çanakkale Zaferini anma programları da düzenlenmektedir. Yıllardan beri yapılan bu programlar tarihimizi bizlere unutturmamaktadır.

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajları
18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajları


Editörün Seçimi 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajları

 1. “18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünde, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimizi şükranla selamlıyorum.”
 2. “Tarihin en büyük destanlarından biri olan Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde, şehitlerimizi dualarla yad ediyor ve zaferimizi gururla kutluyoruz.”
 3. “Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünde, ecdadımızın vatan için verdiği mücadeleyi yürekten kutluyor, onların aziz hatıralarını sonsuza kadar yaşatacağımızı belirtmek istiyorum.”
 4. “Çanakkale Zaferi, vatanseverlerin birlik ve beraberlik içinde kazandığı büyük bir zaferdir. Bu önemli günü kutlarken, şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyoruz.”
 5. “18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde, aziz milletimizin tarihte yazdığı destansı zaferi gururla kutluyor, şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.”
 6. “Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünde, ecdadımızın vatan sevgisi ve cesaretiyle yazdığı bu destansı zaferi anıyor, gelecek nesillere olan sorumluluğumuzu hatırlıyoruz.”
 7. “Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, zaferin en güzel ödülü olan vatanımıza sahip çıkmayı kendimize görev biliyoruz.”
 8. “Tarihin altın harflerle yazdığı Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünde, şehitlerimizi sonsuzluğa uğurluyor ve aziz hatıralarını yaşatıyoruz.”
 9. “Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde, ecdadımızın vatan uğruna verdiği mücadeleyi gururla kutluyor, onların aziz hatırasına layık bir şekilde yaşamaya söz veriyoruz.”
 10. “18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde, şehitlerimizin aziz hatırasına saygıyla eğiliyor ve kahraman gazilerimizi minnetle anıyoruz. Zaferimizi kutluyoruz.”

Çanakkale Zaferi, milletimizin birlik ve beraberlik içinde gösterdiği mücadele ve vatanseverlik ruhunun en güzel örneklerinden biridir. Bu önemli tarih vesilesiyle şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarken, ecdadımızın mirasını yaşatma sorumluluğumuzu da unutmamalıyız. Zaferimizin yıl dönümünü kutlarken, gelecek nesillere de bu kahramanlık destanını aktarmak ve vatan sevgisini canlı tutmak önemlidir.

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajları 

 • Türk milletinin Çanakkale’de elde ettiği zafer, bütün dünyaya verilmiş bir insanlık dersidir.
 • Dönemin en güçlü ordularına sahip işgalci devletlere karşı kazanılmış; “Çanakkale Geçilmez” gerçeğini tarihe altın harflerle yazdıran binlerce şehidimizin kanla yazdığı eşsiz bir tarihtir. Çanakkale Zaferiniz kutlu olsun aziz şehitlerimizi minnetle anıyoruz.
 • Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber, sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber. Aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.
 • Bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu vardır. Çanakkale şehitlerimizi minnetle anmaktayız.
 • Tarih boyunca, hürriyet ve bağımsızlığına düşkünlüğüyle bilinen milletimiz; her türlü zorluğa karşı durmuş, kanı, canı pahasına mücadele vermekten çekinmemiştir. Çanakkale Zaferiniz kutlu olsun aziz şehitlerimizi minnetle anıyoruz.
 • Çanakkale’de ortaya konulan mücadele ve kazanılan zafer eşsiz bir destandır. Bu destanı yazan Mehmetçiklerimizi, gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Devletimiz, şehit yakını ve gazilerimizin bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da yanlarında olmaya devam edecektir. Şehitlerimizi anar zaferimizi kutlarız.

Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını korumak için şahlanan bir milletin bağımsızlığının ve egemenlik aşkının ibret verici kahramanlık destanıdır.

Dönemin en gelişmiş teknolojilerinin kullanıldığı silahlara karşı tereddüt etmeden canını ortaya koyan, bile bile ölüme koşan kahraman askerlerimiz ve tüm varlığını vatan savunmasına feda eden milletimiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tohumlarını atmıştır. Zaferimiz kutlu olsun…

18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir. Zaferiniz kutlu olsun…

Kahramanlık destanının yazıldığı en önemli savaşlardan biri olan Çanakkale Savaşı’nın zaferle taçlandığı 18 Mart günü, aynı zamanda aziz şehitlerimizin hatırasını canlı tutmak ve daha sonraki nesillere aktarmak amacıyla ‘Şehitler Günü’ olarak kabul ve ilan edilmiştir. Zaferinizi kutlar şehitlerimizi anarız.

Bu tarih, gerek taarruz gerekse savunma savaşlarının başarılarıyla dolup taşan Türk kahramanlık tarihinin en onur verici, en parlak sayfalarından biridir. Zaferiniz kutlu olsun…

Her yıl 18 Mart’ta kutladığımız Çanakkale Zaferi, tarihin o güne kadar tanık olmadığı muhteşem bir zaferdir. Bu zafer, kahraman askerlerimizin, dünya tarihine geçen bir kahramanlık mücadelesidir.

20 yorum

Harika mesajlar bunlar, Çanakkale ruhunu yaşatıyorlar.

Okurken içim burkuldu, çok anlamlı mesajlar bunlar.

Okurken gurur duydum, teşekkürler bu güzel paylaşım için.

Gülbahar  -  Mayıs 3, 2022 / 4:00 am

Her kelime özenle seçilmiş, Çanakkale’nin ruhunu yansıtıyor.

O günlerin anısına, güzel bir paylaşım olmuş.

Şehitlerimizi anarken kullanılacak en güzel sözler.

Bu zaferin anısına, güzel bir içerik olmuş.

Okurken o günleri hissettim, teşekkürler bu duygusal anlar için.

Etkileyici, bu mesajları okuyunca orada olduğumu hissettim.

Bu mesajlar her 18 Mart’ta hatırlanmalı, çok değerli.

Çanakkale Zaferi’nin önemini anlatan muazzam kelimeler.

Şehitlerimizin hatırasına yakışır bir içerik olmuş, sağolun.

Okudukça o günleri düşündüm, etkileyici kelimeler.

Bu sözler, o kahramanları ve onların fedakarlıklarını unutturmuyor.

O büyük zaferi anlatan kelimeler, gurur duyuyorum.

Bu mesajlarla Çanakkale Zaferi’ni unutmayacağız.

Tebrikler, böyle güzel bir içerik hazırladığınız için.

Zaferin büyüklüğünü anlatan kelimeler, teşekkürler.

Çanakkale’nin ruhu bu sözlerde, çok beğendim.

Bu kelimeler, Çanakkale’nin kahramanlarını anlatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap