15 Temmuz ile İlgili Sözler

15 Temmuz ile İlgili Sözler

15 Temmuz ile İlgili Sözler Özel günler denildiğinde akla gelen en özel günlerden birisi mutlaka 15 Temmuz günü olmuştur. Çünkü 15 Temmuz 2016 tarihinde Türk milleti büyük bir darbeden sağ salim çıkmayı başarmış ve hep beraber birlik olarak hainlerin üstesinden gelmeyi başarmıştır. Tuzak kuranlara vatanını vermeyen halktan birçok kahraman ise şehit olmuştur.

Bu nedenle bu özel gün gelip çattığında daima halkın yaptığı o dayanışma ve vatan uğruna feda edilen canlar akla gelmektedir. O nedenle bu özel gün en yaslı günlerden birisidir ve şehitlerimizi en iyi şekilde anmamız gerekmektedir. Bu tür günlerde ise en çok merak edilen unsurlardan birisi nasıl özel sözlerle 15 Temmuz kutlanmalıdır olmuştur.

15 Temmuz 2016 tarihinde oluşan darbe girişiminde halk dimdik ayakta durduğu ve darbeci hainlere karşı geldiği için bu özel gün için pek çok söz söylenmiştir. Bunun için ise 15 Temmuz hakkında söz bulamayanlar; sizler için hazırladığımız sözlerden birisini seçip bu çok anlamlı günü en güzel şekilde anmalıdır.

15 Temmuz ile İlgili Sözler

15 Temmuz ile İlgili Sözler

Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır. Enfal suresi

Şehidim ruhun göklerde nöbette, kanın al bayrakla en yükseklerde.

15 Temmuzdaki o hain kalkışmayı unutma, unutturma!

Bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir insanı, bir insan da bir ülkeyi kurtarır.

Bu vatana ihanet edenler, kesinlikle bir gün şamarını yer.

Ayakta ölmek diz üstü yaşamaktan onurludur. Ne mutlu vatan uğruna can verene!

15 Temmuz mücadelemizin zirvesi, şanlı milletin zaferidir!

Allah’a şükür ki darbelerin susturduğu ezanlardan, ezanların susturduğu darbeyi görebildik.

Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Bilakis onlar diridirler. Bakara suresi

Vatanımız için şehit olmuş 249 ve gazilerimize milletçe ağlıyoruz. Şehitler ölmez vatan bölünmez.

Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor. Bir hilâl uğruna ya Rab ne güneşler batıyor.

Türk milletinin, milli iradenin duruşu bütün oyunları bozdu. Vatan bizim vatanımız hainlere karşı durmalıyız

Herkes gönlünü ferah tutsun, bir kurtuluş savaşı daha kazandı bu millet 15 Temmuz’da.

Vatan için yaşayıp öldünüz; siz toprağa değil, kalplere gömüldünüz. 15 Temmuz şehitlerini yâd ediyoruz.

15 Temmuz’da evinde rahat oturmaktansa ülkesi için ölmeyi tercih eden bir millettir Türkiye.

Bir memleketin saha bakımdan büyüklüğü onun gerçek büyüklüğünü ifade etmez ve bir milleti millet yapan arazisi değildir.

Darbe girişimine izim vermeyen Türk milleti hep var olsun. 15 Temmuz Şehitleri unutulmasın.

15 Temmuz’da Türkiye Cumhuriyeti’ne kast edenlerin hain planına canını siper ederek karşı koyan şehitlerimizin rahmetle ve dualarla anıyoruz.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun.

Allah bize bir daha 15 Temmuz gibi bir ihanet yaşatmasın. Ama hainler de şunu unutmasın… Millet bu alçaklara her zaman gerekli dersi verecektir.

249 şehit daha 249 çift göz daha kapandı hayata. 249 ananın daha hıçkırıkları karıştı toprağa. 249 baba daha ağladı evladına.

Gururumuz, kahramanlarımız 15 Temmuz şehitlerimizi, darbecilerin durdurulmasının sene-i devrinde dualarla, hasret ve özlemle anıyoruz.

Bugün Türk halkının hain çetelere karşı koyduğu o özel günü ilk yıldönümü. 15 Temmuz şahitlerimizin anısını rahmetle anıyoruz.

15 Temmuz gecesi Türk halkı hain bir çeteye gereken dersi vermek için sokaklara döküldü ve tankların karşısına dikildi. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Bu vatan toprağın kara bağrında, sıra dağlar gibi duranlarındır. Bir tarih boyunca, onun uğrunda, kendini tarihe verenlerindir.

Dualarımız 15 Temmuz şahitleri ile. Onlar ki canlını Türkiye Cumhuriyeti için feda etmiş hainlerin planlarını suya düşürmüştür. Allah’ın rahmeti şahitlerimiz ile olsun.

Vatan için katlanılan ölüm kadar, tatlı ve şerefli bir ölüm var mıdır? 15 Temmuz şehitlerimiz ve tüm şehitlerimizi yâd ediyoruz.

O insanlar ki söz konusu vatan olunca bir dakika bile düşünmediler canlarını verdiler. Türkiye Cumhuriyeti şahitlerimiz ve gazilerimizin fedakârlıkları ile ilelebet yaşayacaktır.

15 Temmuz gecesi şehit kanları ile sulanmış bu topraklar 249 şehidi daha bağrına bastı. 15 Temmuz şahitlerimiz hiç unutulmayacaktır.

Bu millet demokrasiyi 15 Temmuz’da bütün dünyaya göstermiştir. 15 Temmuz gecesi milli iradeyi hiçe sayanlar bir tek şeyi hesaba katmadı; egemenlik kayıtsız şartsız milletindir! Bayrağımızı indirtmeyelim, ezanımızı dindirtmeyelim.

Başkomutan dedi inin meydana. Sahip çık Hakka, al bayrağa, aziz vatana. Milyonlar indi meydana, Türkün sesi titretti yeri göğü. Razı olsun bu vatan aşkı ile dolana. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Anma Gününüz kutlu olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap