0.64 Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi

0.64 Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi Pandeminin etkileri ile birlikte emlak piyasasında bir durgunluk oluştu. Bunun yanı sıra faiz oranlarının da yüksek olması insanların ev sahibi olmasını zorlaştırıyor. Bu konuda son yıllarda bazı bankalar kampanyalar başlattı. 0.64 konut kredisi ismi ile bilinen bu kampanya Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank, Ziraat Katılım Bankası tarafından müşterilere uygulanır.

Sizde 0.64 konut kredisi  talep etmek ve kira öder gibi ev sahibi olmak istiyorsanız bu katılım bankaları ya da normal bankalar üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.  Söz konusu bankalar şubeler üzerinden müşterilerin beklentilerini karşılıyor. 0.64 faiz oranları sıfır evler için geçerli. Eğer ikinci el bir ev alacaksınız daha farklı uygulamalar var.

Kredilerin yüksek faizler nedeniyle ev almada uygun olmaması nedeniyle başlatılan bu kampanya birçok müşteri tarafından uygun bulunuyor. İnsanlar 0.64 faiz oranları ile 180 aya kadar vadeler kullanarak ev sahibi olabilir. Bu aşamada evin sıfır olması aranan ilk niteliktir. Yeni yapılar bu tür krediler kullanılarak alınabilir.

0.64 Konut Kredisi Başvurusu

Uygun oranlarla konut kredisinden yararlanmak istiyorsanız ziraat Katılım Bankası’nın sunduğu bu hizmetten faydalanabilirsiniz.  Söz konusu kampanya dahilinde ilk 1 senesi ödemesiz olmak üzere 180 ay vadeye kadar ödemeleriniz planlayabilirsiniz. 0.64 konut kredisi imkanlarından yararlanmak için doğrudan bankaya başvurmanız gerekir.

Konut kredilerinde internet üzerinden ya da mobil şube üzerinden başvuru yapma imkanı olmadığı için siz de bankaya gitmeniz halinde bu başvuruyu yapabilirsiniz. 0.64 konut kredisi  oran olarak  en düşük faiz oranlarından birisidir. Bu aşama da çeşitli masraf kalemlerini de hesaba katmalısınız.  Örneğin ekspertiz ücreti ipotek ücreti gibi ev ile ilgili sesli masraflar sizden tahsil edilir.

0.64 Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileri? 

0.64 Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Bu kampanyadan yararlanabilmek için kampanyaya dahil olan bankaları bilmek gerekir. Söz konusu bankalar arasında Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank, Ziraat Katılım 0.64 konut kredisi imkanlarından yararlanmak için bu bankaların hizmetlerini kullanmalısınız.

Özel bankalarda ise faiz oranları daha yüksektir. Sosyal destek kapsamında sunulan bu hizmetler ile kamu bankaları insanların ev sahibi olurken düşük faiz oranlarından  yararlanmasını sağlar.  Aynı zamanda kamu bankaları ödemeleri erteleyerek pandemi nedeniyle zor durumda olan vatandaşların yardımına koşar.

0.64 Konut Kredisi Şartları 

0.64 Konut Kredisi Şartları

0.64 konut kredisi başvurusu yapmadan önce kredi şartlarını bilmelisiniz. Öncelikle her bankada olduğu gibi bu kampanya dahilinde olan bankalarda da müşterilerin sicil puanına bakarlar. Eğer kredi sicili puanınız 1200 altında ise kredi çekmeniz mümkün olmaz.  Bunun yanı sıra konut kredisi kullanacaksanız konutun sıfır olması 0.64 faiz oranları için gereklidir.

0.64 konut kredisi hesaplama yapmak için şubelere gidebilir ya da internet üzerinden saklama yapma imkanı sunan sitelerden yararlanabilirsiniz.  Bu tür internet siteleri vasıtası ile vade sayısı, evin değeri gibi hesaplamalar ile aylık ne kadar ödeyeceğinizi hesaplatabilir ve bütçenize olan uygunluğu konusunda bir fikir ortaya koyabilirsiniz.

0.64 konut kredisi hesaplama aracı olarak kullanılan çeşitli internet sitelerini 120 ay 180 ay gibi farklı vade seçenekleriyle ev sahibi olduğunuzda ne kadar ödeyeceğinizi ortaya koyar. Aylık gelirinize göre herhangi bir vade seçeneği ile  siz de ev sahibi olurken aylık ödemelerini planlayabilirsiniz.

Son zamanlarda faiz oranları yüksek olduğu için insanlar ev sahibi olamıyor. Bu nedenle de emlak piyasasında büyük bir durgunluk bulunuyor. Bu durgunluğu giderme ve insanların ev sahibi olması açısından imkan sağlayabilmek için bankalar sizlere bu kampanyayı sunuyor.   Kamu bankaları ve kamu katılım kuruluşları ile sunulan bu uygun kampanya 0 ev almak isteyenler için çok caziptir.

Birçok insan tarafından yüksek talep olduğu için siz de elinizi çabuk tutmalısınız. Pandemi yasakları bittiği için şu an bankalarda herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Fakat ilerleyen dönemde pandemi yasaklarının tekrar gelmesi durumunda başvurularda sorun yaşayabilirsiniz.

0.64 Konut Kredisi Hesaplama 

0.64 Konut Kredisi Hesaplama

Banka şubelerine gitmeden de aylık ödemelerinizi planlayabilir ve vade sayısını görebilirsiniz. 0.64 konut kredisi veren bankalar hangileri  bu aşamada sorulan sorulardan birisidir. Ziraat bankası ve Ziraat Katılım, Halk Bankası, Vakıfbank, Ziraat Katılım gibi çeşitli kuruluşlar insanların ev sahibi olması açmasın da bu kampanya yürütüyor.

Kampanya hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve hemen başvuru yapmak istiyorsanız; tapu fotokopisi, gelir belgesi, kimlik ile bu şubelere uğrayabilirsiniz. Alacağınız ev, büyükşehirlerde daha doğrusu İstanbul, Ankara ve İzmir’de  750 bin TL’yi geçmemelidir.  Eğer bu illerin dışında diğer illerde ev alacaksanız 500.000 TL kadar kredi çekebilirsiniz.

Yine eve alırken evin en fazla %90 kadarını banka veriyor. Yani 500 bin TL’lik bir ev alacaksınız onun 50.000 TL’sini sizin ödemeniz gerekiyor. Geri falan 450 bin TL’yi  bankalardan kredi olarak alabilirsiniz. Bankalar bu aşamada eğer gerekli görülür ise ipotek koyarak da satış yaparlar. Yine bazı bankalar kefil isteyebiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap