0.64 Ev Kredisi Detayları ve Şartları 2022

0.64 Ev Kredisi Detayları ve Şartları 2022 birçok insan tarafından bilinmiyor. Bu nedenle de ev kredisi çekerken insanlar düşük faizlerden nasıl yararlanacaklarını araştırıyorlar.  Öncelikle bu kampanya sadece kamu bankalarında geçerlidir.  Söz konusu kampanyadan yararlanabilmek için alacağınız evin sıfır olması 2022 tarihinden sonra devir işlemi yapılmaması gerekiyor. Eğer 0 ev değil de ikinci el ev alacaksanız bu durumda daha yüksek faiz oranları ile kredi çekebilirsiniz.

İnsanların ev sahibi olmak için yüksek faizlerden yakınması sonucu düşük faizli kredi kampanyaları kamu bankaları tarafından kullanıma sunuldu. Bu aşamada herkes düşük faizlerden yararlanamıyor. Kredi puanı yeterli değil ise banka size kredi vermez. Bunun dışında eğer  düzenli bir geliriniz yok ise yine bankalar size kredi vermeye yanaşmazlar. Sonuç olarak ödemelerinizi düzenli yapıyorsanız aylık resmi bir geliriniz var ise bunu bankaya ispatlayarak kredi çekebilirsiniz.

Kredi çekme aşamasında ödemelerinizi planlamanız gerekir. Başka kredi ödemeleriniz var ise bunu hesaba katarak yeni çekeceğiniz kredinin sizi zorlamayacağını  ifade etmelisiniz. Bankalar kredi ödemesinin en az iki katı kadar aylık geliri olan müşterilerini bu kampanyadan yararlandırıyorlar.  Kredi çekme noktasında bu imkânlardan yararlanmak istiyorsanız banka şubelerine giderek müşteri hizmetlerine başvuruda bulunabilirsiniz. Şu an için şube dışında bir kanaldan başvuru yapamıyorsunuz. Kredi çekme aşamasında insanların beklentilerini karşılayan bu çözümler emlak sektörünün canlılık kazanması için de önemlidir.

0.64 Ev Kredisi Vade Sayıları

Birçok insanın merak ettiği hususlardan birisi de ödemelerin kaç yıla yayılacağıdır.  Söz konusu kampanya dâhilinde insanlar 15 yıla kadar düzenli ödemeler yaparak ev kredilerinden yararlanabiliyorlar. Bunun dışında insanların aylık gelirlerinin ödeyecekler kredileri karşılıyor olması da önemlidir.  Eğer aylık ödemelerinin yüksek çıkıyor ise yüksek vadeler ile ödeme yapabilirsiniz.

Vade sayıları 180 aya kadar uzatılıyor. Aynı zamanda ilk 1 sene ödeme yapmayabilirsiniz. Bankalar esnek ödeme planları ile insanların ev sahibi olmasını kolaylaştırıyor.  Bu açıdan  0.64 ev kredisi detayları nedir sorusu önem taşıyor. Bu kredi kampanyasından yararlanabilmek için detayları tam olarak bilmeniz gereklidir.

Öncelikle alacağınız evin fiyatı önemlidir.  Bankalar en fazla 750 bin Türk lirasına kadar kredi kullanmanıza izin veriyor. Eğer alacağınız ev 750 bin Türk lirasından fazla bir değere sahip ise evin en fazla 750.000   Türk lirası kadar kısmını kredi ile ödeyebilirsiniz. Fakat ödemelerin bir kısmını kendiniz yapmanız gerektiği için  750 bin TL’lik bir evin en fazla %90 kadarını kredi çekebilirsiniz.

Kimler Bu Kampanyadan Yararlanabilir

Kimler Bu Kampanyadan Yararlanabilir

0.64 konut kredisi detayları ortaya çıktıkça insanların bu kampanyadan nasıl yararlanacağı hakkında daha fazla soru geliyor.  Öncelikle belirli bir geliri olan herkes bu kampanyadan yararlanabiliyor. Eğer yeterli sicil puanınız var ise bankalar size kredi verebilir.  Aylık haneye giren gelir miktarı  kredi kampanyaların da önemli bir detaydır.

Evinize sizin dışınızda gelir getiren bir kişi var ise toplam gelir hanesine onu da yazabilirsiniz. Yani konut kredilerinde bu tür detaylar bankalar açısından önemlidir.  Konut kredilerinde 3 büyük şehrimiz olan Ankara İstanbul İzmir  illerinde 750 bin TL kadar konut kredisi kullanılabiliyor.

Bu illerimiz dışındaki iller için 500 bin Türk lirasına kadar kredi kullanılabiliyor. Alacağınız evinin fiyatlarıyla bu tutarların üzerinde olması durumunda geri kalan kısmı sizin ödemeniz gerekiyor. Sıfır ev alımlarında yüksek faiz sıkıntısından kurtulmak isteyen ve kira öder gibi ödemelerle ev sahibi olmak isteyenler bu yöntemleri kullanıyor.

0.64 Konut Kredisi ve Diğer Masraflar 

0.64 Konut Kredisi ve Diğer Masraflar

0.64 konut kredisi detayları nelerdir sorusu karşımıza çıkar. İnsanlar kredinin dışında hangi masraf kalemlerinin bulunduğunu öğrenmek isterler. Bankalar bu aşamada deprem afet sigortası hayat sigortası gibi farklı kalemler ile sizden ücret talep edebilirler. Bunların dışında tapu devri yine tapuda yapılan harcamalar ile ilgili masraflar olarak ön plana çıkıyor.

Konut kredisinde ortaya çıkan bu tür detaylar noktasında sizde eğer ev alacaksanız bir miktar nakit para bulundurmanız gerekiyor. Deprem afet sigortası tapu ve harç ücretleri gibi ücretler yaklaşık olarak 5000 Türk lirası civarında bir ödeme yapmanıza neden olur. Bankalar bunların dışında eğer gerekli görür ise ipotekli olarak da konut kredisi sunuyorlar.

Eğer alacağınız ev ipotekli olarak size verilecek ise yine ipotek bedellerinin tarafınız tarafından ödenmesi gerekiyor. Ev satın alırken ve satın alma aşamasında kredi çekmek istiyor iseniz bu  ödemeleri de hesaba katmanız gerekir. Ev alma aşamasında ortaya çıkan bu masraflar belirli bir yekûn tuttuğu için  önceden hazırlıklı olmanız gerekir.

Hangi Bankalar Bu Konut Kredilerini Veriyor

Hangi Bankalar Bu Konut Kredilerini Veriyor

Kamu bankaları söz konusu kampanyaları düzenliyor.  0.64 konut kredisi şartları sizin için geçerli ise ziraat bankası halk bankası Vakıfbank kamu bankaları üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Sadece şubelere giderek başvuru yapabilirsiniz. Online kanallar üzerinden şu an için başvurular kabul edilmiyor.

Ziraat bankası ve diğer kamu bankalarının dışında yine kamuya ait olan katılım bankaları da kredi çekebilmek için sizlere imkânlar sunuyor. Sunulan bu imkânlar dâhilinde siz de kolay bir şekilde ev sahibi olabilirsiniz. Katılım bankaları olan ziraat katılım şubeleri üzerinden başvurunuzu yaparak ev sahibi olabilirsiniz.

Özel bankalarda faiz oranları çok yüksek olduğu için insanlar ev sahibi olamıyor. Bu nedenle 0.64 konut faiz oranları çok cazip geliyor. Ülkemizde sunulan bu kredi kampanyası emlak sektörünün canlanması ve insanların alım gücünün desteklenmesi noktasında önemlidir. Sonuç olarak kampanya detayları bu şekilde olup gerekli şartları sağlıyor iseniz banka şubelerine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Düşük faiz oranlarından yararlanabilmek için öncelikle hangi eve alacağınıza karar vermelisiniz. Bu şekilde kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap